2014. július hónap bejegyzései

úszásoktatás

Itt a nyár és az úszásoktatás!

Elérkezett a nyári szünidő és ez a legtöbb gyermek számára egyet jelent a strandon való „lógással”, és ilyenkor lehet elkezdeni az úszás tanulását is, ha kisebb gyermekünk van, aki még nem tud úszni. Az úszásra a legideálisabb kor az 5 és 7 év közötti kor, a gyerekek ekkor már nem túl kicsik ahhoz, hogy követni tudják az oktató utasításait, ám még nem elég nagyok ahhoz, hogy féljenek a víztől. A Gyulai Várfürdő megújult szolgáltatásai mellett (élménymedencék, csúszdák, vízi bár, szauna, masszázsszalon, stb.) úszószakosztályának keretein belül várja azokat a gyerekeket, aki szeretnének megtanulni úszni. A szülők számára ingyenesen szülői kártyát bocsátanak rendelkezésre, ami azért nagyszerű szolgáltatás, mert így a szülő elkísérheti gyermekét az oktatásra, ám nem kell ezért fizetnie. Természetesen így nem is veheti igénybe a strand szolgáltatásait, ehhez meg kell fizetnie a belépődíjat. Addig, míg a gyerekek az úszásoktatáson vesznek részt, érdemes kipróbálni az újonnan átadott élménymedencéket, vagy a medencében elfogyasztható vízibárban kapható koktélokat, esetleg befizetni egy kényeztető masszázsra. Így biztosak lehetünk abban, hogy amíg a gyermekünk megtanul úszni, addig mi is feltöltődünk és kikapcsolódunk!

eredményjelző ledfal

Eredményjelzőket az RGB Ledfaltól!

A technológiai fejlesztéseknek köszönhetően ma a sportesemények legnépszerűbb eredményjelzői a ledfalak, hiszen könnyen összeszerelhetők, a legvakítóbb napsütésben is jól láthatók. Egy másik felhasználási területe a ledfalaknak a sportrendezvényeken ma már nélkülözhetetlen reklámfelületek. E két célból bérlik rendszeresen a ledfalakat a sportesemények szervezői. Elsősorban azért praktikusak, mert tetszőleges méretben összeépíthetők és bármikor bővíthetők további elemekkel. Hosszú távon (akár 20 évig is) működtethetők, és ez idő alatt kevés javítást vagy szervizelést igényelnek. A legújabb ledfalak környezetbarát technológiával bírnak, hiszen önmagában a led technológia igen kevés energiafogyasztással működik, a technológiai újítások révén pedig az energiafogyasztás még kisebb lesz. Lehetővé teszik a távvezérlést is, internet segítségével gyakorlatilag bárhonnan működtethetők. A jobb minőségű eredményjelzők nap, eső- és korrózióállóak. Érdemes olyan cégtől bérelni vagy vásárolni, amelyik teljes körű szolgáltatással (telepítés, szervizelés, üzemeltetés, karbantartás, szoftver-telepítés) szállítja a ledfalakat. Fontos tudni, hogy az egyes sport-típusokhoz eltérő szoftvert kell az eredményjelzőkre telepíteni, így előzetesen érdeklődjünk, hogy az általunk kiválasztott cég tudja-e a megadott szoftvert telepíteni. Az rgbledfal.hu mindezt kínálja, így érdemes őket választani.

Budapest jövőre asztalitenisz Eb-t rendezne

Harminchárom év után, jövőre ismét asztalitenisz Európa-bajnokságot rendezne a magyar szövetség (MOATSZ). A helyszínről várhatóan július közepén születik döntés.

Pósfai Gábor, a MOATSZ alelnöke a keddi sajtóbeszélgetésen elmondta: a pályázatnak két apropója van: egyrészt, hogy a kijelölt rendező, Németország visszalépett, ezzel adódott a lehetőség, másrészt a szövetség új elnökségének határozott szándéka, hogy ráirányítsa a figyelmet a sportágra.
„Benne van a kalapban, hogy nem mi leszünk a befutók, hiszen rendkívül erős riválisaink vannak. A spanyol és az orosz szövetség az ellenfelünk, ráadásul nagyon rövid időnk van felkészülni a prezentációra. Ezzel együtt ha most nem sikerül nyernünk, a következő alkalommal újra pályázunk” – mondta Pósfai Gábor.
A terveket az olaszországi serdülő és ifjúsági kontinensviadal keretében, július 18-án kell bemutatni, s várhatóan már ott megszületik a döntés a házigazdáról.
A 2015 őszén sorra kerülő, csapat és egyéni Eb-nek az átépítés alatt álló Tüskecsarnok lenne a helyszíne. Budapest legutóbb 1982-ben adott otthont az asztaliteniszezők kontinensviadalának.

hidropónia

Hidropónia – Mit? Hogyan?

Ha Ön is szeretné kipróbálni a hidrokultúrás növénytermesztést, a legjobb, ha kicsiben, a dísznövényekkel kezdi. A zöldségtermesztés hidropóniában több állítás szerint csak üzemi méretekben gazdaságos, így próbára mindenképpen az otthoni próbát ajánljuk. A hidrokultúra lényege, hogy talaj nélkül termesztünk növényeket, tápanyagos oldat segítségével. Ezzel sokkal jobb fejlődési eredményeket érhetünk el, mint hagyományos módon.
Hogyan? Ültető közegként föld helyett mást, pl. agyaggolyókat, perlitet, kókusztéglát, kőzetgyapotot használunk, és folyamatosan pótoljuk a tápanyagdús vizet.
Ha már meglévő növényeinket szeretnénk átállítani hidropóniás termesztésre, akkor kövessük az alábbi lépéseket: először is tisztítsuk meg a növény gyökerét a földtől, ha lehet, minél inkább tiszta legyen, de vigyázzunk, nehogy megsértsük a gyökérzetet, majd helyezzük el a növényt az ültető közegben. Számoljunk vele, hogy a növények ezt a váltást sokk-ként fogják megélni, és eleinte nem a várt módon reagálnak. Eleinte tartsuk mesterségesen magasan a páratartalmat és a levegő hőmérsékletét, hogy a növények gyökereinek fejlődését elősegítsük.
A hidropóniás termesztésnek számtalan előnye van, hiszen nem kell évente átültetni a növényeket, allergiára hajlamos egyéneknél kifejezetten ajánlható, mert az ültetőközeg nem fog gombák táptalaja lenni, egyetlen hátránya viszont, hogy drágább, mint a hagyományos termesztés.