Babos búcsúzott egyesben

New York, 2015. szeptember 2., szerda (MTI) – Babos Tímea két játszmában kikapott a 2011-ben győztes ausztrál Samantha Stosurtól az amerikai nyílt teniszbajnokság első fordulójában.

A New York-i viadal honlapja alapján a világranglistán egyesben 74. magyar játékos 4:3 után két játékot is veszített, így 29 perc alatt Stosuré lett az első szett. A folytatásban szintén az ausztrál játékos akarata érvényesült, a második játszmában is elvette ellenfele adogatását, és ezt az előnyét végig megtartotta. Az összecsapás 1 óra 10 percig tartott.
A két játékos két hete a cincinnati torna első fordulójában csapott össze, akkor Babos nagy meglepetésre három játszmában felülmúlta Stosurt, aki pályafutása legjobbjaként negyedik volt a WTA-rangsorban.
Babos még a páros főtábláján érdekelt a francia Kristina Mladenoviccsal az oldalán, akárcsak Marosi Katalin, aki a grúz Okszana Kalasnyikovával indul.